Більше тисячі глядачів відвідали фестиваль на Рівненщині

Більше тисячі глядачів відвідали фестиваль на Рівненщині

21 грудня 2016

Понад 1000 глядачів змогли переглянути 15 фільмів у межах 13-го Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який тривав на Рівненщині з 22 листопада впродовж майже місяця.

 

За цей час організатори фестивалю провели 26 кінопоказів у Рівному та в семи районах Рівненської області: Березнівському, Демидівському, Дубенському, Здолбунівському, Костопільському, Млинівському й Рівненському.

 

Уже традиційно одними з перших мали можливість подивитися фільми про права людини засуджені й затримані особи, а також працівники пенітенціарних установ Рівненської області. Цьогоріч фестивальні покази відбулися в Дубенській виховній колонії для неповнолітніх, Городоцькому виправному центрі, Городищенській виправній колонії та Рівненському СІЗО. Після кожного з кінопоказів відбувалося активне обговорення фільмів. Наприклад, у Городищенській колонії один з ув’язнених висловив думку, що зміни в країні не почнуться, поки кожен її громадянин не змінить передусім себе.

 

Також були організовані покази в міських і районних бібліотеках, де глядачами стали переважно учні та студенти.

 

 

Протягом трьох тижнів були проведені кінопокази в 7 навчальних закладах Рівненської області (школах, коледжах, училищах).

 

 

Однак лише фільмами організатори фестивалю не обмежилися. Так, 1 грудня в рамках 13-го Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині був оголошений конкурс дитячих малюнків «Права людини очима дітей». А вже 18 грудня його учасників і переможців нагородили грамотами та цінними призами.

 

Окрім того, 16 грудня відбувся тренінг «Використання практичних інструментів під час проведення кампаній з представництва громадських інтересів», організований у межах проведення 13-го Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині та в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу. На цьому заході активісти Рівного вчилися використовувати сучасні практичні позасудові та судові інструменти для захисту прав людини та громадських інтересів.

 

Регіональним організатором фестивалю, який уже вчетверте проводився на Рівненщині, є РОГО «Комітет виборців України». А партнерами – Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області, управління Державної пенітенціарної служби в Рівненській області, регіональний координатор зі зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

 

Текст та фото: Святослав Дубов

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022