Docudays UA завітав до Української академії лідерства

Docudays UA завітав до Української академії лідерства

10 грудня 2019

 

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA завітав у Харків і запропонував студентам стрічку «Сакава».


Фільм знайомить із трьома молодими людьми з Гани, які не можуть знайти роботи і з відчаю вдаються до онлайн-шахрайства. Те, що на Заході вважають аферизмом, для «хлопців Сакави» – просто використання доступних ресурсів в умовах безробіття та злиднів.

 

«Цей фільм – з одного боку, надає змогу довідатися про життя в колишній колонії, яка тепер має значні економічні й екологічні проблеми. А з іншого – детально показує прийоми й небезпеки кібершахрайства», - поділився враженнями Артур Терновий студент Української академії лідерства.

 

Після перегляду відбулася дискусія з експертом – Олексієм Рвачовим, старшим викладачем кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки Харківського національного університету внутрішніх справ. Модератор та регіональний координатор Docudays UA на Харківщині Юрій Чумак розповів: «Гана є Африканською країною, куди з «розвинутих» держав звозять тисячі тонн електронного сміття. Яке, в умовах місцевої «утилізації» за допомогою випалювання металу з ізоляційних матеріалів та пластикових корпусів, нищить екологію».

 

Студенти були шоковані побаченим у стрічці та просто завалили пана Олексія своїми запитаннями про крадіжки й шахрайства в Інтернеті, розпитували, як уникнути небезпек в мережі. Експерт розповів реальні історії з життя кібер-злочинців, діяльність яких розслідували вітчизняні правоохоронці. Поділився корисними порадами, як не потрапити в тенета шахраїв.

 

«Для мене самого ця подія виявилася напрочуд цікавою. Я не тільки поділився знаннями, якими володію, але й сам дізнався і про УАЛ, і про Docudays UA. Це знайомство виявилося дуже корисним. Розкажу курсантам нашого поліцейського вишу про побачене у фільмі – це стане в нагоді в їх майбутній професійній діяльності», - підкреслив  пан Олексій.

 

Іван Чубукін, керівник програми суспільного розвитку філії Української академії лідерства у Харкові зауважив: «Кінопоказ нашим студентам, як то кажуть, «зайшов». УАЛ фактично працює з новими лідерами нової України. І молоді активісти сказали, що це дійсно фільм для людей, які мислять. У ньому закладено багато важливих сенсів, це не якийсь там «бойовичок»… Ми плануємо продовжити співпрацю з Docudays UA, оскільки таке кіно дозволяє осягнути глибинні смисли того, що відбувається у світі».

 

Пан Юрій поділився інформацію про сучасні загрози кібербулінгу та презентував правові буклети, підготовлені в рамках «Кампанії проти кібербулінгу» Docudays UA.

 

 

Автор: Георгій Кобзар

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021