Відкриття 21 Мандрівного Docudays UA на Дніпропетровщині
Відкриття 21 Мандрівного Docudays UA на Дніпропетровщині
21 листопада на Дніпропетровщині відбулось відкриття 21 Мандрівного Docudays UA. Регіональний координатор Мандрівного фестивалю в Дніпрі Григорій Курачицький оголосив про початок програми, події якої тривали до 28 листопада, і про те, що фестиваль відбувся у комбінованому форматі – офлайн та онлайн. Загалом 21 Мандрівний у Дніпрі проходив на пʼяти локаціях. До заходу онлайн долучилися режисерка Аліса Коваленко і партнери з Одещини (місто Чорноморськ), а саме регіональний координатор Олег Охредько.
На відкритті був представлений фільм української режисерки Аліси Коваленко та данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта «Дівчинка далеко від дому». Це історія юної гімнастки з Києва, яка через вторгнення Росії була змушена виїхати до Німеччини і будувати своє нове життя в невідомості. Після перегляду глядачі/-ки з Дніпра і Чорноморська ставили запитання режисерці про ідею і процес створення фільму. Зокрема, аудиторію цікавило, якою була подальша доля героїні? Чому саме її обрали? Події фільму почались до початку повномасштабного вторгнення, тож звідки режисер і режисерка знали, що буде війна?
Чимало років Григорій Курачицький, регіональний координатор Мандрівного Docudays UA на Донеччині, модератор кіноклубу Docudays UA при ГО «Приазовська правозахисна група», проводив покази й освітні події в Маріуполі. Проте у березні 2022 року – після початку повномасштабного вторгнення – Григорій був змушений виїхати з міста і зрештою продовжив свою діяльність у Дніпрі, гуртуючи довкола себе переселенців із Маріуполя. Приблизно тоді ж – 16 березня 2022 року – російські війська зруйнували Донецький академічний обласний драматичний театр, скинувши на нього високопотужну бомбу, поки у бомбосховищі театру ховалися сотні мешканців і мешканок міста. Ця подія стала однією з найважчих не тільки для маріупольців, але і для всієї України, а також отримала розголос у світі.
Після цього в межах 21 Мандрівного Docudays UA у Центральній міській бібліотеці міста Дніпра разом із кінопрограмою відбулась перша презентація макету копії Драматичного театру, що був у Маріуполі. Його історію розповіла Вікторія Лісогор, керівниця бібліотечної системи Маріуполя. До зустрічі в онлайн-форматі доєдналася Ольга Демідко, фахівчиня театрального мистецтва, доцентка кафедри культурології Маріупольського державного університету. Вона розповіла про процес створення цього макету, а також про те, що це точна копія, зменшена в 150 разів.
Триває вже більше ніж 1000 днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Лік трагедій цієї війни – марний, проте українці та українки, у світі та за кордоном, вчаться памʼятати про знищені Росією українські культурні памʼятки, а також життя людей, які були поховані під уламками внаслідок обстрілів.
Детальніше про події можна дізнатися на сторінці Мандрівного Docudays UA на Донеччині, на головній сторінці Мандрівного Docudays UA у фейсбуці, а також на офіційному сайті фестивалю.
Регіональний партнер Мандрівного Docudays UA на Дніпропетровщині і Донеччині – ГО «Приазовська правозахисна група».
Чільне фото: кадр з фільму «Дівчинка далеко від дому».
21 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Королівства Нідерландів в Україні та International Media Support. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть виключно її автор(к)и.