Дніпропетровськ: враження від фільму «Лізо, ходи додому»

Дніпропетровськ: враження від фільму «Лізо, ходи додому»

25 жовтня 2014

22 жовтня Мандрівний фестиваль DocudaysUA у Дніпропетровську відкрився фільмом литовської режисери Оксани Бурої «Лізо, ходи додому», що цього річ перемогла у конкурсі DOCU/КОРОТКО.

Тонкий та чуттєвий фільм про долю восьмирічної дівчинки Лізи, яка від нерозуміння та відсутності любові в родині постійно втікає у свій власний світ, розчулив глядачів. Фільм демонструвався на базі кіноклубу в Дніпропетровській обласній науковій універсальній бібліотеці. Глядачами стали молодь віком від 14 до 18 років, школярі, студенти професійно-технічних навчальних закладів.

Історія Лізи знайшла відгук у серцях молоді, вони щиро співчували дівчинці, намагались дати поради мамі, сперечались, чому родина та суспільство не звертає уваги на цю проблему. Події в далекій балтійській країні були актуальні та знайомі глядачам у Дніпропетровську. Брак любові та уваги з боку батьків, злиденні умови життя, відсутність домашнього затишку та піклування – проблеми, які несумісні з уявленням про щасливе дитинство.

Поступово від обговорення самого сюжету фільму аудиторія перейшла до сьогодення, до прикладів з власного життя, до реалій, які оточують кожного. Постало питання, хто відповідає за долю дитини: мати, батьки, родина, соціальні служби, держава  чи суспільство? Чи варто в подібній ситуації позбавляти батьківських прав та забирати дитину з родини чи дитині краще з батьками, якими вони б не були? Як співвідносити права дитини та обов’язки батьків? Як має поводитись батько та мати по відношенню до своєї дитини?

Під час обговорення раз-у-раз озвучувались різні права дитини, серед них були – право на любов та піклування батьків, право на харчування, право на медичне забезпечення, право на житло, право на гру, право на гідне поводження.

Мистецтво, як завжди невловимо, виконало свою роль – достукалось до сердець глядачів та дало підґрунтя для подальших роздумів.

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022