Тренінг для слухачів секції історії України та правознавства

Тренінг для слухачів секції історії України та правознавства

13 листопада 2013

Для слухачів секції історії України та правознавства міського відділення Тернопільської МАН відбувся навчальний тренінг на тему: «Документальне авторське кіно як навчальне джерело інформації». МАНівці долучилися до 10 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Володимир Ханас, відомий громадський діяч, презентував фільм «Ромська мрія» режисера Романа Бондарчука. Він розповів про фестиваль і цікаву зустріч з однією із героїнь фільму.

Цикл «Ромська мрія» – це дослідження українськими документалістами проблем ромів Закарпатської області; це чотири історії про мешканців таборів – Дениса, Мирослава, Діани та Ренати, яких вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями.

Після перегляду викладач секції історії України, кандидат історичних наук Тетяна Гонтар провела опитування, щоб дізнатися враження присутніх. Слухачі історичної та правничої секцій МАНУ не залишилися байдужими. Вони говорили про потребу в освітніх, медичних, юридичних заходах, щоб подолати бідність та антисанітарію в таборах ромів. Також ситуація щодо грамотності ромів на сьогодні є невтішною: більшість дорослого населення як у селах, так і в містах практично не вміють читати, писати, рахувати або роблять це з певними труднощами. Лише 2 % ромського населення мають базову або повну вищу освіту. Водночас глядачі закликали до поваги до ромів, їхніх традицій та культури.  

Кандидат юридичних наук ТНЕУ Оксана Яремко зазначила, що «Ромська мрія» дала можливість ознайомитись не тільки з історією головних героїв, а й побачити життя ромських громад зсередини, зрозуміти, що цей народ потребує правового і юридичного захисту.

Для всіх учасників зустріч була пізнавальною і цікавою.

 

Джерело: http://news-te.blogspot.com/2013/11/blog-post_11.html

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
20 Мандрівний завершився, що далі?
Новини
15 лютого 2024
20 ювілейний Мандрівний Docudays UA у цифрах
Новини
01 лютого 2024
Про те, якою може бути робота журналістів: кінопокази Мандрівного Docudays UA на Житомирщині
Новини
04 січня 2024
20 Мандрівний Docudays UA завітав на Хмельниччину
Новини
04 січня 2024
Як ми спільно створювали «образ майбутнього» на 20 ювілейному Мандрівному Docudays UA
Новини
29 грудня 2023
Сквер Docudays UA та видатні особистості: Мандрівний фестиваль очима Володимира Ханаса
Інтерв'ю
29 грудня 2023
Геннадій та Ігор Кофман: мандрівка історією із засновниками Docudays UA
Інтерв'ю
28 грудня 2023