Кому належить міський простір: Вінниця

Кому належить міський простір: Вінниця

01 грудня 2017

Цього року до кінопрограми Мандрівного Docudays UA входить фільм «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек». Історія стамбульських протестів – це не лише боротьба за культове, важливе для жителів місце. Ці протести порушують питання: кому належить міський простір. Вони надихнули нас розпочати розмову про український контекст. Залучивши до обговорення локальних експертів(-ок), митців(-сткинь), урбаністів(-ок) та активістів(-ок), ми прагнемо дослідити, як розвиваються публічні простори в містах України та хто впливає на зміни в них.

 

5 грудня о 18:00 у вінницькій Книгарні «Є» відбудеться показ двох фільмів:«Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» та «Історія зимового саду» режисера Семена Мозгового.

 

З нагоди показів цих стрічок звернемося до вінницького контексту. Вінниця, попри свої лідерські позиції в розвитку міської інфраструктури, має доволі серйозні проблеми в розумінні образу та функцій публічних просторів. У місті й досі існує безліч закинутих об'єктів на зразок кінотеатру «Росія», а також територій і парків, призначення яких недостатньо проговорено містянами та муніципалітетом.

 

Активне й творче переосмислення таких точок на мапі Вінниці дасть змогу уникнути подальших конфліктів довкола комерціалізації цих просторів і нагнітання протестних настроїв у контексті розбудови міста.

 

Покази супроводжуватимуть обговорення за участю:

  • Олександра Коротких, директора Агенції просторового розвитку;
  • Леоніда Марущака, куратора мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, співзасновника об'єднання «ДЕ НЕ ДЕ»;
  • Аліни Дяченко, директорки «Інституту розвитку міст»;
  • Олександра Федоришена, історика, директора Центру історії Вінниці.

 

Модерує Олександр Вешелені, менеджер з комунікацій Книгарні «Є» у Вінниці, літературознавець та перекладач.

 

Місце: Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89).

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ

22 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Листопад 2025
Мандрівний Docudays UA разом із фондом «Принцип надії» започатковують збір на реабілітацію звільнених з російського полону
Новини
02 жовтня 2025
Дякуємо, Захисники та Захисниці!
Новини
01 жовтня 2025
Зустрічайте перші події Мандрівного Docudays UA 2 жовтня!
Новини
30 вересня 2025
Максим Буткевич: «Там, де немає можливості створювати сенси, ми потроху припиняємо бути людьми»
Інтерв'ю
29 вересня 2025
У пошуках «Рідкісного ресурсу»: 22 Мандрівний Docudays UA вирушає Україною
Новини
25 вересня 2025
Запрошення на пресконференцію 22 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 вересня 2025
Рідкісні ресурси, стійкість і цінності: чого чекати від 22 Мандрівного Docudays UA?
Новини
16 вересня 2025