Жовтнева спека: Заліщики зустрічають Docudays UA

Жовтнева спека: Заліщики зустрічають Docudays UA

19 жовтня 2017

17 жовтня вТернопільської області стартував 14-й Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Перший показ  у містечку Заліщики.

 

Вочевидь, недаремно головним змістовним акцентом цьогорічного фестивалю Docudays UA стала тема глобальної зміни клімату. У день відкриття Мандрівного фестивалю стовпчик термометра в центрі Заліщиків сягав 24 градусів за Цельсієм! І не тому, що ця місцевість, із трьох сторін захищена від вітрів стінами Дністровського каньйону, історично вважається найтеплішою на Поділлі. Аномальні хвилі тепла стають тут дедалі вираженішими в будь-яку пору року. Не дивно, що впродовж останніх трьох років рівень води в Дністрі впав до найнижчого рівня за всю історію метеоспостережень, а багато поселень на Подністров'ї стикнулися з гострою проблемою нестачі води…

 

Заліщицька бібліотека приймає мандрівний Docudays UA вже не перший рік. Жестом подяки від команди фестивалю за це дружнє партнерство стала презентація репринтного видання історика Дмитра Яворницького «Дніпрові пороги». Книга розповідає про унікальну природну та історико-культурну спадщину, затоплену в радянські часи водами дніпровських водосховищ. Проблематика екологічних загроз від спорудження ГЕС та рукотворних «морів» на наших річках актуальна й сьогодні, зокрема для Подністров'я. Адже Уряд зараз розробляє проекти спорудження шести нових ГЕС на Дністрі. Одна з них може постати безпосередньо біля Заліщиків. Немає сумніву – перспективи відродження кліматичного курорту в Заліщиках будуть навічно поховані цим проектом.

 

Проте теми Мандрівного фестивалю, звісно ж, не обмежуватимуться природоохоронною тематикою.

 

Так фільмом-відкриттям цьогорічного мандрівного фестивалю стала стрічка «Процес: російська держава проти Олега Сенцова» режисера Аскольда Курова. Її було номіновано на міжнародну премію «Silver Eye-2017», якою відзначаються найкращі документальні фільми Східної та Центральної Європи.

 

У межах Мандрівного фестивалю «Процес» представили для перегляду та обговорення вільній аудиторії в читальній залі Заліщицької центральної районної бібліотеки.

 

Нещодавно стало відомо, що Олег Сенцов був етапований до колонії в Ямало-Ненецькому окрузі, у місті з невимовною назвою Лабитнангі.

 

Дискусія після перегляду «Процесу» точилася довкола питання – що потрібно для того, аби міжнародний тиск за звільнення Сенцова наростав і український режисер урешті-решт вийшов на волю? Найменше, що можна було зробити просто в читальній залі бібліотеки, – провести імпровізований флешмоб під хештегом #FreeSentsov… І побажати, аби світлина із цього символічного дійства, насичена сонцем і теплом Подільського краю, досягла Олега в його ув’язненні за Полярним колом…

 

У цьому фестивальному сезоні географія мандрів Docudays UA Тернопіллям охопить простір «від Збруча до Стрипи»: Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Збаразький, Теребовлянський, Чортківський райони та місто Чортків.

 

З короткими анонсами фільмів фестивалю можна ознайомитися - за посиланням.

 

З його програмою – на сторінці в мережі Facebook.

 

Регіональний партнер фестивалю Docudays UA у Тернопільській області – ЕГО «Зелений Світ» .

 

Чільне фото: Ліля Бурдейна-Домарад

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024