Фільм «І кожна річка» у Рівному: кінопоказ і обговорення впливу війни на екологію

Фільм «І кожна річка» у Рівному: кінопоказ і обговорення впливу війни на екологію

12 січня 2023

Під час 19 Мандрівного Docudays UA на Рівненщині відбулася правозахисна подія, в межах якої глядачі/-ки мали можливість переглянути фільм «І кожна річка» режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко. Після кінопоказу обговорювали проблему забруднення водойм і те, як воєнні дії впливають на екологію. Дискусія відбулась за участі Наталії Литвин, експертки з екологічних питань.

 

«Починаючи з 2014 року, вторгнення росії на територію України має надзвичайно негативний вплив на екологічну ситуацію. Забруднення повітря, водойм, підземних вод та багато іншого. Як це впливає на права людини? Пропонуємо поміркувати над цим питанням разом – переглянути документальний фільм та долучитись до дискусії за участі експертки на події-закритті 19 Мандрівного Docudays UA на Рівненщині», – так запросила до перегляду фільму регіональна координаторка Світлана Кухарук.

 

Кадр з фільму «І кожна річка» режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко

 

Після перегляду до обговорення долучилася експертка Наталія Литвин, координаторка проєктів ГО «Екоклуб»:

 

«Наслідки війни є, вони величезні. Війна впливає загалом на всі компоненти природи. Наприклад, у повітря потрапляють небезпечні для здоров’я людей викиди від численних вибухів і пожеж, які відбуваються у тому числі на промислових об’єктах. Відбувається забруднення води через пошкодження систем водоочищення і водопостачання. Крім цього, є значний вплив на рослинний і тваринний світ через лісові пожежі та знищення природного місця проживання тварин».

 

Усі глядачі/-ки активно брали участь у дискусії. Дехто навіть зауважив, що фільм дуже вплинув на їхній світогляд:

 

«Я ніколи навіть не задумувалася про те, як ми своїми ж діями можемо настільки негативно впливати на стан водойм в Україні. Пам’ятаю, як маленькою ходила на річку поблизу лісу у своєму селі, а зараз від неї не залишилося майже нічого, адже через посуху вона зникає», – поділилася своїми враженнями одна з учасниць обговорення.

 

Дискусію модерувала керівниця Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Рівненській області Марія Цип'ящук.

 

Подія відбулась в межах 19 Мандрівного Docudays UA на Рівненщині.

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Пресконференція 20 ювілейного Мандрівного Docudays UA!
Новини
04 жовтня 2023
Ювілей Мандрівного Docudays UA в 2023 році: будуємо плани разом
Новини
05 вересня 2023