Про смак життя й химерну любов до своєї справи: показ фільму «Три жінки» у Кременчуці

Про смак життя й химерну любов до своєї справи: показ фільму «Три жінки» у Кременчуці

27 грудня 2023

Для закриття цьогорічного Мандрівного Docudays UA у Кременчуці був обраний Фільм «Три жінки». Сюжет фільму захопливий, тож й обговорення охопило чимало тем: від особистих спогадів до замилування карпатською природою.

 

У фільмі розгортаються історії трьох героїнь із невеличкого закарпатського села Стужиця. Разом із режисером та оператором глядачі/-ки спостерігали за трьома життями: бабусі Ганни, яка після смерті рідних самотньо хазяйнує в господарстві; листоноші Марії, а також бухгалтерки, продавчині, двірнички, начальниці пошти в одній особі, й науковиці Нелі, яка працює у заповіднику й проводить дослідження. Та що там «спостерігали»: за них хвилювалися й уболівали, чудово розуміли режисера й оператора, котрі, врешті, вийшли зі своїх класичних кінематографічних ролей і стали учасниками сільського життя.

 

І як же так сталося, що міські жительки й жителі, які не мають досвіду ані роботи напошті, ані у заповіднику, не уявляють нюансів догляду за свійськими тваринами – такперейнялися фільмом? Деяким із відвідувачів/-ок показу фільм нагадав про власних родичів, дитинство, про знайомих з давнього минулого, а ще про пригоди і мандри Україною. Перед початком перегляду одна з глядачок, Лариса, розповіла: для неї кіно повʼязане з особистою історією – колись вона була у волонтерському таборі в Стужиці. 

 

Мандрівний Docudays UA у Кременчуці. Авторка фото: Олеся Мусієнко

 

Глядачі та глядачки під час обговорення розповіли про свої враження: 

 

«Важко собі уявити, що все життя може пройти так: одні й ті ж люди навколо, обмежений вибір занять, мало не єдиний шанс на зміни – виїхати. Причому, за кордон виїхати значно швидше, ніж, наприклад, до Києва».

 

«Завжди можна обрати своє ставлення до ситуації. Можна себе жаліти й скаржитись, наприклад. Однак Ганна Василівна разом із цим цілком зберігає оптимізм, вміє радіти життю й викликає симпатію. Вона відчуває смак життя, хоч, здається, випробувань на її віку було чимало».

 

«Неля – молодець! Наважитися мріяти про антарктичну експедицію у свої 50 років – і не просто мріяти, а робити цілком конкретні кроки: вступити до аспірантури,готувати дисертацію – так не всі можуть. Врешті, відверто радіти своїм специфічним науковим знахідкам [Неля визначає присутність тих чи іншихбіологічних видів на місцевості за їхніми екскрементами, – С. О.], попри думки й реакції свідків – це теж виклик обставинам». 

 

Авторка: Світлана Овчаренко.

 

Чільне фото: кадр з фільму «Три жінки».

 

20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024